PÁLMAI LÁSZLÓ: THE GARDENS (2020)

Az alkotás nyolc résztvevő irányított music-video-happeningje, amely expresszív képi kifejezésmóddal egy különleges teret és az abban létrejövő mozgásokat dokumentálja. A résztvevők nem táncosok. A film tudatosan dolgozik az értelmetlen jelentésekkel – tulajdonképpen egy neodadaista gesztusokkal átszőtt kísérlet–, amelyek a szorongásra, az aktuális helyzet kilátástalanságára utalnak. A film bemutatóját az alkotó és zenésztársa, az ütőhangszereken játszó Marek Žilinec élőzenével kísérte.

Résztvevők: Richard Aradský, Gábor Gyenes, Erika Szőke, Andrea Pézman, Béla Ferdics, Norbert Funczik, Bianka Török.

© 2020 Ladislav Pálmai. All rights reserved