SZŐKE ERIKA: REVITALIZÁCIÓ 

.Szőke Erika az áram adta lehetőségekkel kísérletezett, amihez a vajkai természet erőforrásait használta fel. Az áramot a termőföld, víz és a só keverékéből generálta. Egy diaprojektort hozott így működésbe, amely egy pillanatra „újraélesztette” a már (Szlovákiában 2015-től datálva) eltűntként feltüntetett növényeket. A gondolatot továbbfűzve saját fotótechnikával  –  amihez  szintén a helyi termőföldet alkalmazta pigmensként  –  újrateremtette a kihalt vöröslistás növényeket.