ENYÉSZETMŰVÉSZET – GYENES GÁBORRAL BESZÉLGET MOLNÁR NORBERT

A telep lényege, hogy az alkotás természetes környezetben, a tájba belesimulva, vagy mint tájidegen elem jöjjön létre a régi és az új Duna közt, a bősi vízerőmű árnyékában. Hogy aztán az alkotások az enyészetéi legyenek. Az In Situ művésztelepen szlovákiai magyar képzőművészek vesznek részt. Szervezői a kassai származású Gyenes Gábor képzőművész és párja, Václav Kinga építész.